Wczoraj, 12 października, uczniowie klasy IIIA mieli możliwość dowiedzieć się co nieco o mieszkańcach koralowego zakątka. Dzieci dowiedziały się, jakie są niezbędne warunki, aby rafy w ogóle mogły istnieć, czym są koralowce, jak są zbudowane czy jak się odżywiają. Podczas zajęć, przy pomocy lup, uczniowie obserwowali budowę kolonii koralowców, poznali rozgwiazdę, jeżowce innych bezkręgowych mieszkańców raf. Tego dnia dzieci miały także okazję zwiedzić Dar Pomorza - trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., który do lat 80. XX wieku służył jako jednostka szkoleniowa dla studentów Marynarki Wojennej w Gdyni, a obecnie statek-muzeum, jeden z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku.
Tego dnia nie zabrakło także spaceru gdyńskim nadbrzeżem.
Wycieczkę uznajemy za naprawdę udaną!