W miniony piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia i doskonalili umiejętność pracy w grupie poprzez gry i zabawy matematyczne. Przeprowadziliśmy klasowe turnieje na najszybszego "łapacza much". Muchy odpowiadały wynikom poszczególnych działań. Dodatkowo klasa 4 tworzyła własnego potworka zgodnie ze swoimi rzutami i wynikami mnożenia. Klasy piąte poznały hinduski i japoński sposób mnożenia. Ponadto uczniowie odczytywali zakodowane wiadomości na “Tabliczce Szczęścia”.
Wieku emocji dostarczyły również międzyklasowe konkursy "Matematyczne piramidy" i "Ciekawostki ze Świata i Europy" z ukrytymi działaniami. Część materiałów wykorzystaliśmy z #krolowamatma i #zlotynauczyciel.