"PRZEKAZUJĘ SZTANDAR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 72 IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE W WASZE RĘCE. NIECH WAS PROWADZI KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI. NIECH ZAWSZE BĘDZIE SYMBOLEM WASZEJ GODOŚCI I POWINNOŚCI UCZNIOWSKIEJ. STRZEŻCIE JEGO HONORU.”
4 września w naszej szkole tymi słowami Dyrektor Artur Jastrząb przekazał uczniom sztandar Szkoły Podstawowej Nr 72 w Gdańsku im. Obrońców Westerplatte. To ważny moment w historii naszej szkoły, gdyż od czasu przekształcenia jej z gimnazjum brakowało nam wszystkim tego ważnego symbolu. Obecny sztandar nawiązuje wyglądem do poprzednich sztandarów szkoły, a tym samym sprawia, że łączy pokolenia dziadków, rodziców i naszych obecnych uczniów. Dbajmy wszyscy o kultywowanie ważnych tradycji, pamiętajmy o symbolach i przekazujmy je następnym pokoleniom.