Klasa 1b odwiedziła dzisiaj zajezdnię tramwajową we Wrzeszczu i wzięła udział w warsztatach pt. "Historia gdańskich autobusów i tramwajów". Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądał pierwszy tramwaj, który kursował po Gdańsku 150 lat temu. Później wspieli się (oj nie było łatwo) i zajęli miejsca w zabytkowym tramwaju Bergmann z 1927r., w którym były drewniane siedzenia i wnętrze wykończone drewnem. Dowiedzieli się jakie są zasady kulturalnego zachowania w autobusach i tramwajach, odgadywali co oznaczają różne piktogramy. Następnie Panią Motornicza zabrała dzieci na przejażdżkę bardzo nowoczesnym tramwajem po zajezdni tramwajowej. W tym tramwaju jest lodówka, mikrofalówka, kamery i mikrofony.
Czy wiecie jaką odległość pokonują codziennie wszystkie autobusy i tramwaje kursujące po Gdańsku? Zapytajcie uczniów z klasy 1b.