20.11.2023 uczniowie klas: IV, V oraz VI pod opieką nauczycieli udali się do Kina Sali teatralnej NOT w Gdańsku na spektakl teatralny pt. ”Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.
Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie.
Porusza problem hejtu, korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych.
Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.
Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości !
Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!